A következőkben szeretném tudományos alapon megmagyarázni és feltárni, hogy az asztrológia egy olyan előrejelzési mechanizmus amelynek segítségével az agyban keletkező érzelmi folyamatok meghatározhatóak. A rendszer maga a frekvenciára, oszcilációra alapul.

Ami alapján megérthető az, hogy az emberekben lezajlódó érzelmi hatások és döntési mechanizmusok hogyan jelezhetőek elő az asztrológia segítségével. Az értekezés nem mély csupán azt szolgálja, hogy elindítson egy gondolatmenetet és megérthetőbbé tegye az asztrológiai rendszer és az érzelmi központjának azaz a léleknek a kapcsolatát.

Tanulmányok:

Dr. HÁJOS NORBERT: A hippokampális gamma oszcillációk keletkezésének sejtszintű mechanizmusai és kannabinoidok által történőszabályozása, amely részben taglalja, hogy az érzelmi szabályozásban szerepet játszó rendszerben a gamma oszcilácció milyen hatással van, illetve hogy szabályozhatóvá válik általa. Link

Érdi Bálint: Bolygórendszerek kaotikus dinamikája, amelyben a bolygók által keltett oszcilációs hatásokról olvashat. LINK

Az asztrológia azt mutatja meg, hogy az agy fejlődése folyamán, milyen oszcilációs hatások érték az agyat és ezáltal milyen mértékben és hogyan fejlődött az agy. Milyen válaszreakciói vannak a félelemre, frusztrációra, hogyan reagál az érzelemre és milyen mechanizmusokat épített a személyiségébe.

A születésünk pillanatában az agyunkat a bolygók és egyéb objektumok állásának megfelelően érik a testünket a rezgések. Ennek megfelelően az agyi szerkezet úgy alakul és fejlődik, ahogyan a rá ható környezeti tényezők hatnak rá.

Ebben az esetben beszélhetünk környezeti hatásokról és tanult, családból hozott mintákról. Hiszen az agy képes alacsony frekvencián önképzésre is, illetve az agy fejlődési ideje alatt a gyermek közösségben nő fel, amelyben tanult formákat átvesz.

Az agy kialakulása, és az agy érzelmi központjának felépülése:

Az érzelem azért alakult ki a magasabb fejlettségű állatoknál és embereknél, mert szükséges volt a védekezéshez és a mozgáshoz. De amíg egy kutyánál az érzelem kikapcsolódik egy hatás után, addig az embernél az érzelem folyamatosan jelen van.

 

Magáért az érzelmekért a limbikus rendszer a felelős, amely valójában egy gyűrűhöz hasonlítható, és szoros kapcsolatban áll azon agyterületekkel, amelyek a fejlődési szakaszban az új agyért, az új funkciókért felelős, nem pedig az ösztönös érzelmi viselkedési mechanizmusokért.

Amennyiben gyermeki korban az agy nem megfelelően fejlődik ki, így az érzelmi központ alul fejlett lesz, és természetesen ha olyan környezeti hatások érik az egyént amely szintén az alulfejlettséghez vezet úgy szintén az érzelmi központ nem alakul ki megfelelően. Ilyenkor a kognitív empátiát és kognitív technikákat érdemes fejleszteni.

Érdemes lenne itt kitérni azon személyekre, amelyeknél a limbikus rendszer nem alakult ki megfelelően: nárcisztikusok, pszichopaták, asperger szindrómában szenvedők, autisták.

Fizikális szinten csupán fMRI segítségével mutatható ki esetükben az agyi működésüknek az eltérése biztonságosan, asztrológiai szempontból szintén láthatóak ezek az elemek.

(Oroszlán Szaturnusz, Oroszlán leszállóholdcsomópont, földies Szaturnusz, földies Plútó természetesen meghatározott házakban és szögkapcsolatokkal, aszteroidákkal, progressziós hatásokkal)

Hogy ez miért fontos?

A limbikus rendszer nem csupán az energia, vízháztartás, szexualitás, hőmérséklet, vegetatív működésért felelős, de az érzelmi működés, jutalom, örömérzet és tanulási memória tényezőkben is fontos szerepet játszik.

Pluszban mivel ezen rendszer az érzelmeket memorizálja és megfelelő válaszmechanizmusokat épít fel hozzá, így nagyon fontos szerepe van a félelem, frusztráció és a szorongásos problémák kialakulásában, azok megszüntetésében. Ugyanis nem csupán félelmet raktároz a memória, hanem képes annak megváltoztatását is elraktározni.

Így ha valaki fél a pókoktól, de megtanulja, hogy a félelmét hogyan küzdje le, akkor a félelem már más válaszreakciót fog az egyénnél okozni.

Ebben a pontban a legfontosabb terület az amygdala, amely az érzelmi memória és a kondicionált félelem területe. Ehhez a központhoz Dr. HÁJOS NORBERT tanulmánya alapján szorosan hozzákapcsolódik a szorongások és pánikrohamok, frusztrációk érzései is.

Mivel az amygdala párosan fordul elő, így megkülönböztetjük őket, jobb és bal amygdalaként.

A jobb oldali amygdala a motiváció, tapintás, szaglás, metakommunikációs jelek feldolgozásában játszik nagyobb szerepet, addig a bal oldali amygdala a figyelemért és a verbális kommunikációért felelős.

Azt is érdemes megjegyeznem, hogy amíg a jobb homloklebeny inkább a negatív érzelmeket tárolja jobban addig a bal oldali homloklebeny a pozitív érzelmeket teszi előtérbe.

A hemiszféra egyensúly ezt is jól jelzi.

De erre különböző tesztek is szolgálnak már, hogy a személy meghatározza, mely agyféltekélye az erőteljesebb. Viszont nagyon fontos megjegyeznem azt, hogy a teszteknél az önbecsapás faktora igen magas, ugyanis a személyiség minden körülmények között szereti magát jó hiszeműen feltünteni. Sokszor egyáltalán nem rossz indulatból vagy önbecsapásból.

Ezért is fontosak azok a technikák és módszerek használata, amelynek segítségével a vizsgált személy lelki és érzelmi állapotának felmérésében nem kap szerepet maga a személy. Az asztrológia és az fMRI ilyen módszerek, de más képalkotó rendszerek is léteznek, azonban a kontraszt anyag használata veszélyesebbé teszi a teszteléseket.

 

És hogy ez hogyan függ össze az asztrológiával?

Az asztrológiában leegyszerűsítve a Szaturnusz rezgései felelnek a félelemért félelem érzet kialakulásáért, így ha az agy fejlődése folyamán a Szaturnusz hatásai erőteljesebben hatnak az agyra, így a félelemközpont jobban fejlődik nagyobb terhelésnek van kitéve, mint egy olyan személynél, akinek agyszerkezetének kialakulásánál a Sztaurnusz rezgései nem voltak annyira jelentőségteljesek. Érdekes tény lehet az a feltevés, hogy a környezeti hatások által kialakított érzelmi válaszmechanizmusok fejlett kiépítése pótolható e tanult érzelmi intelligenciát fejlesztő válaszmechanizmusokkal az egyén személyiségének kialakítása folyamán.

Erre vonatkozólag vannak személyiségfejlesztéssel kapcsolatos kutatások, amelyek iker testvérek személyiségét hasonlítja össze, azonban asztrológiai vonatkoztatásban erről kutatások még nincsenek.

Az összes többi másik bolygónak is meg van a megfelelő frekvenciája és hatása az agyra, illetve az agyszerkezet kialakulására.

Érdekességként a Jupiter frekvenciája 18-40 Hz is terjedhet, amely abba az agyi gamma oszcillációs tartományba esik, amelyet az agy önmaga generál.

Mint tudjuk a Jupiter a bőség és a nagyság, nagyítás energiáival rendelkezik, nem is lehetne jobb hatása az agyra. Az összefüggést nem mondom ki, hiszen mérésekkel nincs alá támasztva. Ez most csupán egy  hipotézis részemről, de megfigyeléseim alapján valószínűsíthető a kettő között az összefüggés.

A folyamat nem ennyire egyszerű, és sokszor nem közvetlenül, hanem közvetetten a Föld által történik a közvetítés, hatás a Földi gamma sugárzások által is.

Mivel a rendszer összetett és az érzelmi folyamatok és a lélekfejlődés nehezen nyomon követhető tudományos  mérésekkel, így a bizonyítása is nehezebben történik.

Nevezetes gamma-kitörések

” A műholdak eddig több ezer gamma-kitörést észleltek. A következő lista csak a történelmi és tudományos fontosságú kitöréseket tartalmazza:

  • GRB 670702 – Az első észlelt gamma-kitörés.
  • GRB 970228 – Az első gamma-kitörés megfigyelt utófényléssel. Az utófénylés helye látszólag egy nagyon halvány galaxissal esett egybe, ami erős bizonyítéka volt a kitörések extragalaktikus voltának.
  • GRB 970508 – Az első gamma-kitörés megmért vöröseltolódással. A z = 0,835 ugyancsak a kitörések extragalaktikus mivoltát erősítette meg.
  • GRB 971214 – Korábban úgy vélték, ez volt az univerzum egyik legnagyobb energiájú eseménye.
  • GRB 980425 – Az első gamma-kitörés megfigyelt szupernóva-társítással (SN 1998bw), amely bizonyította a kitörések és a szupernóvák kapcsolatát. A kitörés szokatlanul halvány volt és az addigi legközelebbi.
  • GRB 990123 – Ennek a kitörésnek volt az addigi legfényesebb optikai utófénylése. 8,95 magnitúdós látszólagos fényességgel alig volt halványabb, mint a Neptunusz, hatalmas távolsága (9,6 milliárd fényév, z = 1,6 vöröseltolódás) ellenére.
  • GRB 030329A – Fényes és közeli gamma-kitörés (z=0,168 vöröseltolódás), egyértelmű szupernóva-társítással.
  • GRB 041219A – Fényes gamma-kitörés, melynek polarizációját vizsgálták.[17]
  • GRB 050509B – Az első azonosított rövid gamma-kitörés. Bebizonyosodott, hogy a hosszú kitörésekkel ellentétben a rövid kitörések idős galaxisokban jönnek létre és nincs kísérő szupernóvájuk.
  • GRB 060218 – Kis vöröseltolódású kitörés szupernóvával.
  • GRB 070125 – Olyan gamma-kitörés, melynek helyén semmilyen objektumot nem találtak.[18]
  • GRB 080319B – Az addig megfigyelt legnagyobb energiájú gamma-kitörés. Jellemző, hogy 7,5 milliárd fényév távolsága (z=0,937 vöröseltolódás) ellenére (ez az Univerzum általunk látható teljes méretének fele) az optikai fényessége elérte az 5,76 magnitúdót, azaz körülbelül egy percig ideig szabad szemmel is látható volt.[19][20] A villanás nagy fényességének oka valószínűleg az, hogy a Föld nagy pontossággal a poláris anyagkidobás irányában feküdt, így ennek belső, sokkal intenzívebb része sugárzott bolygónk felé. A belső régió kúpjának nyílásszöge mindössze 0,2°, ez alapján átlagosan 10 évente várható ilyen rálátási irányú, a többinél lényegesen fényesebb GRB.[21]
  • GRB 080913 – Újabb távolságrekorder gamma-kitörés, vöröseltolódása (z=6,7) alapján távolsága 12,8 milliárd fényév.[22]
  • GRB 080916C – Az addig megfigyelt legnagyobb erejű kitörés, energiafelszabadulása mintegy 9000 szupernóváénak felel meg, a kidobott anyag sebessége a fénysebesség 99,9999%-a.
  • GRB 090423 – Távolságrekorder, z = 8,2 vöröseltolódása alapján távolsága 13 milliárd fényév, ezzel az eddig megfigyelt legtávolabbi objektum (azóta felfedeztek egy ennél is távolabb lévő galaxist, de a GRB 090423 továbbra is a legtávolabbi gamma-kitörés). Az ősrobbanás után mindössze 630 millió évvel történt robbanás is megerősíti, hogy a csillagkeletkezés már a nagyon korai univerzumban is megindult.[23][24][25]
  • GRB 110328A A valaha észlelt leghosszabb (7 nap) gamma-kitörés. A kitörés viszonylag “közel” 3,8 milliárd fényévre (z = 0,35) történt a Sárkány csillagképben.[26][27]
  • A Jénai Egyetem Asztrofizikai Intézetének két csillagásza szerint i. sz. 774-ben vagy 775-ben két kompakt csillagmaradvány (fekete lyuk, neutroncsillag vagy fehér törpe) összeütközése nyomán gamma-kitörés keletkezett. Az összeütközés mintegy 3000-12 000 fényév távolságban következhetett be (közelebb nem, mert az a földi élővilág egy részének kihalásával járt volna). A tudományos feltételezést szén-14 és berillium-10 izotópokban feldúsult fatörzsek vizsgálatára alapozzák, aminek nincsen más, észszerű magyarázata. Korábban felmerült, hogy az észlelt hatást szupernóva vagy heves napkitörés váltotta ki, ezeket azonban elvetették, mert egyrészt nem találtak szupernóva-maradványokat ebben a távolságban, másrészt a napkitörés nem lett volna annyira erős. A sugárzás mindössze két percig tartott. A kutatók még keresik az összeütközés eredményeként létrejött égi objektumot (amit nem vesz körül a szupernóvára jellemző gáz- vagy porfelhő). A kutatók a hasonló erejű események gyakoriságának meghatározásán is dolgoznak. Az utóbbi 3000 évben ez volt az egyetlen ilyen erősségű kitörés.[28][29]

Az agy fejleszthető:

Senkinek nem kell félni, vagy pánikolnia a továbbiakban, az agy természetesen fejleszthető, tanítható ás befolyásolható.

Azonban nem mindegy hogy ezt, hogyan és miképpen tesszük. A mostani kutatások legtöbbje kémiai úton próbálja módosítani az agysejtek működését. Azonban amíg a környezeti tényezők, azaz a külvilágból érkező környezeti hatások nagyobb hatást gyakorolnak az agyra, addig nem fog működni stabilan a rendszer, csakis a limbikus rendszer tudatos fejlesztésével. Azaz az érzelmi intelligencia fejlesztésével.

Hogyan lehet az agyat mégis megfelelően tanítani, felkészíteni:

Az asztrológia egyszerűen rámutat azokra a területekre, ahol a személyben a félelem, frusztráció kialakult. Majd pedig az érzelmi intelligencia az amygdala, limbikus rendszer és a neo-cortex fejlesztésével az agy és az agyban keletkező érzelmek megfelelően fejleszthetőek, és a megfelelő, “jó” működési mechanizmusok tárolhatóak a memóriában.

Ehhez viszont fel kell térképezni a személy adottságait, hemiszféra egyensúlyát, tudatossági szintjét, és a jövőbeni hatásokat, amelyek a továbbiakban hatással lesznek az agyára.

Ha időben megtanítod, hogyan kezelje a félelmét a gyermek, akkor abban az időszakban amikor a testét olyan oszcilációk érik, mikor a félelem, frusztráció, pánik erőteljesebben fogja érni, akkor kevesebb stresszel fogja tudni kezelni a helyzetet. a Megnövekedett és jobban működő limbikus rendszer segítségével több boldogságot és jutalmat fog megélni. Ezáltal nő a teljesítő képessége, koncentrációja, és érzelmileg sokkal stabilabb felnőtté fog válni.

 

Amennyiben ezen értekezésemmel kapcsolatban vannak megfigyelései, tapasztalatai kérem keressen fel. Illetve ha szeretné megtudni hogyan lehet már gyermek korban fejleszteni a gyermekek érzelmi intelligenciáját akkor szintén keressen meg az elérhetőségeimen.

A továbbiakban szeretném minél több iskolai rendszerbe elvinni, oktató anyagok és előadások formájában az önismeret és érzelmi intelligencia fejlesztését, hogy a gyermekek tudatosan meg tudják élni az érzelmeiket. Az asztrológia segítségével pedig lássák azokat a környezeti hatásokat, amelyek őket fogják érni a jelenben és a jövőben.

 

 

Kérjük, jelentkezzen be a hozzászóláshoz!